Zima tuż tuż... Przygotuj swoją ciężarówkę na zimę.

Zima to bez wątpienia najgorszy czas dla kierowców samochodów ciężarowych. Ujemne temperatury, śnieżyce i oblodzone drogi wymagają od kierowców zachowania szczególnej ostrożności. Transport towarów musi przebiegać sprawnie bez względu na porę roku. Dlatego właściciele pojazdów muszą z wyprzedzeniem przygotować swoje samochody do zimy, aby uniknąć nieplanowanych postojów.Stosując się do tych prostych wskazówek, przejedziecie bezpiecznie cały sezon.

truck%20winter.jpgSprawdź przepisy prawne obowiązujące w danym kraju


Zadbajcie o właściwe wyposażenie ciężarówek, zwłaszcza na terenie Skandynawii, gdzie panują specyficzne warunki drogowe. Przed rozpoczęciem podróży przewoźnicy oraz kierowcy powinni zorientować się, od strony prawnej jakie są wymagania dotyczące zimowego ogumienia w tej części Europy. Wyposażenie samochodów w należyte opony i akcesoria dodatkowe zapewni bezpieczeństwo osób oraz ładunków, a także pozwoli uchronić się przed wysokimi mandatami.

Bądź widoczny podczas krótkich dni i długich nocy


Sprawnie działające oświetlenie to podstawa. To bezpieczeństwo dla siebie oraz innych uczestników ruchu. Ma to największe znaczenie podczas zimowych miesięcy. Jeśli podczas  przygotowywania pojazdu okaże się koniecznym przywrócenie sprawności oświetlenia, to lampy Horpol są właściwym wyborem. Nasze lampy sprawdzają się w każdych warunkach. Zobacz naszą ofertę

Zadbaj o czystą przednią szybę


Zimą nietrudno o wypadek. Łatwym sposobem na uniknięcie takiej sytuacji jest zapewnienie maksymalnie dobrej widoczności nawet podczas brutalnej śnieżycy. Sprawdź swoją przednią szybę, czy nie ma pęknięć lub odprysków. Następnie regularnie kontroluj swoje pióra wycieraczek, aby zobaczyć czy nie czas na wymianę. Upewnij się, że zbiorniki spryskiwaczy są wypełnione mrozoodpornym płynem do odpowiednich poziomów.

Dobre opony zimowe


Dobranie odpowiednich opon zimowych do samochodów ciężarowych to nie lada wyzwanie. Ogumienie dobierane jest na podstawie wielu kryteriów, m.in. bezpieczeństwa, regulacji prawnych, typu realizowanego transportu, rodzaju nawierzchni oraz warunków atmosferycznych, w których będą użytkowane opony. Wymagana jest tu specjalistyczna wiedza oraz doświadczenie, dlatego też warto poradzić się eksperta.

Sprawny akumulator

W zimie te „energetyczne magazyny“ podlegają poważnemu obciążeniu, co w rezultacie powoduje, że niejednokrotnie nas zawodzą. Akumulatory do samochodów ciężarowych i osobowych różnią się tylko wielkością. To ne powinno dziwić ponieważ wiadomo, że do odpalenia ciężarówki potrzeba więcej energii dlatego akumulatory do nich przeznaczone są więc kilka razy większe od akumulatorów dedykowanych osobówkom. Ponadto pojazdy ciężarowe są poddawane większym wibracjom, dlatego też ich konstrukcja wewnętrzna i obudowa jest zaprojektowana tak, aby opierały się większym obciążeniom. Dlatego eksperci radzą co kilka miesięcy (zwłaszcza w zimnych porach roku) sprawdzać i naładować dodatkowo akumulator. Okresowe dodatkowe naładowanie akumulatora nie tylko poprawi jego parametry i ułatwi odpalanie silnika, ale również przedłuży jego „życie“ i okres eksploatacji.

Zimowa jazda jest jednym z najtrudniejszych wyzwań dla kierowców, więc warto poświęcić chwilę, aby przejechać bezpiecznie cały sezon. Zwolnijcie! Lepiej przyjechać późno niż wcale.


Pobierz katalog