Nowoczesne rozwiązania dla maszyn rolniczych

Oświetlenie maszyn rolniczych
Dobrze dobrane oświetlenie w maszynach rolniczych ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo i komfort pracy szczególnie w warunkach ograniczonej widoczności. Pory roku, w których dni są zdecydowanie krótsze, negatywnie wpływają na warunki prac polowych. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze lampy stwarzały dogodne warunki oświetleniowe przez cały rok.

Sprawdzone w ekstremalnych warunkach
Przeznaczone do użytku profesjonalnego, nasze lampy spełniają najwyższe wymagania. Są odporne na ekstremalne temperatury dodatnie oraz ujemne, na wibracje i drgania. Stopień ochrony IP 68 zapewnia doskonałą wodoszczelność naszym lampom. Do produkcji wykorzystujemy komponenty najwyższej jakości, które gwarantują długi czas użytkowania a tym samym zadowolenie Klientów.

Bogata oferta lamp
Proponujemy szeroką gamę lamp żarówkowych i diodowych do oświetlenia maszyn oraz pojazdów specjalistycznych używanych w rolnictwie. Lampy wykorzystywane w maszynach rolniczych są bardzo często narażone na uszkodzenia mechaniczne, dlatego produkujemy lampy kompaktowe, o prostej budowie z wymiennymi kloszami. Lampy Horpol wyróżniają się nie tylko innowacyjnym designem ale również bardzo wysoką jakością.

Największą popularnością w branży rolniczej cieszą się:

Lampy zespolone
Bardzo często takie lampy wyposażone są w płytki z diodami w kloszu co skutkuje tym, że w przypadku uszkodzenia klosza musimy niestety wymienić całą lampę. Rozwiązaliśmy ten problem i proponujemy naszym Klientom cztery rodzaje diodowych lamp zespolonych z z wymiennymi kloszami: HOR 56, HOR 68 ,HOR 76, HOR 70. Zaletą tych lamp są zamontowane pod kloszem hermetyczne moduły poszczególnych funkcji (pozycja, stop, kierunkowskaz, cofanie, przeciwmgielna), z których każdy jest wymienny. Dla użytkowników, którzy nie są do końca przekonani do lamp diodowych stworzyliśmy hybrydę, w której funkcje pozycja i stop są wykonane w technologii led, a reszta to moduły żarówkowe. Nasze hybrydy to: LZD 2007, 2008, 2011, 2012. Inną opcją lamp zespolonych są lampy o stosunkowo małych gabarytach przeznaczone dla maszyn, w których jest bardzo dużo części ruchomych i nie ma zbyt dużo miejsca na ich zainstalowanie. Wspomniane modele to: LZD 2005, 2006, 548, 967, 2246 i przednia LZD 2239

                                                            


Lampy obrysowe
Ze względu na ich gabaryty oraz miejsce montażu, lampy obrysowe nie są tak bardzo narażone na uszkodzenia mechaniczne. Wyjątkiem są lampy na wysięgnikach, które wystają poza obrys pojazdu. Dlatego też, wysięgniki produkujemy z bardzo elastycznego tworzywa, które napotykając przeszkodę poddają się jej co nie skutkuje urwaniem lampy. Jesteśmy prekursorem w produkcji biało-czerwonej lampy na wysięgniku gdzie klosze nie wystają poza obudowę gumowego wysięgnika co zmniejsza możliwość jego rozbicia. Są to lampy: LD 721,722,723L/P,724L/P,725L/P,726L/P. Oferujemy też lampy obrysowe biało-czerwone, biało-czerwono-pomarańczowe bez wysięgnika, które są małe, nie wystają znacząco poza obrys pojazdu, a mimo tego są wystarczająco widoczne. Te lampy to między innymi: LD 2164,2165,2166,2167,703,731,430L/P,368L/P,465.

                                    

                                                                                           

Lampy diodowe oświetlenia tablicy rejestracyjnej
W naszej ofercie można znaleźć lampy standardowe, oraz lampy z dodatkowym światłem pozycyjnym co sprawia, że pojazd jest lepiej oświetlony i zdecydowanie bardziej widoczny. Mamy lampy o standardowych wymiarach: LTD 229,232,2110,2111 ale również lampy o mniejszych gabarytach np.: LTD 665,702,669.

Lampy ostrzegawcze
W 2016 roku naszą rodzinę lamp poszerzyliśmy o kilka modeli lamp ostrzegawczych, często nazywanych potocznie kogutami. Ich przewagą konkurencyjną jest kompaktowa budowa i wysokość ok. 95mm (są niższe niż wiele modeli dostępnych na rynku), która sprawia, że są mniej narażone na uszkodzenia mechaniczne. Ze względu na wykonanie w technice led są energooszczędne a jednocześnie emitują bardzo wyraźne światło. Występują w wersji przykręcanej ,mocowanej na trzpień oraz mocowanej na magnes neodymowy z czterometrowym przewodem spiralnym zakończonym wtyczką do zapalniczki. Drugą grupą lamp ostrzegawczych są stroboskopy mocowane z przodu lub z tyłu pojazdu. W zależności od potrzeb można je mocować w atrapach przy użyciu trzech opcji mocowania lub na zewnątrz stosując specjalną obudowę. Koguty jak i stroboskopy mają cztery tryby świecenia które można dowolnie zmieniać. Dodatkowo w kogutach występuje unikalna opcja zmiany trybów świecenia pilotem.

Lampy robocze
W naszej ofercie posiadamy lampy robocze o mocy 20W 1800lm jak i 40W 3000lm
Są modele o świetle rozproszonym jak i skupionym tzw. dalekosiężnym. Lampy są regulowane zarówno w pionie jak i poziomie. Mocowane na stałe lub na magnesie neodymowym z przewodem spiralnym 8m z wtyczką do zapalniczki. Innowacyjnym rozwiązaniem jest lampa robocza z dodatkową funkcją cofania LRD 978, która oprócz mocnego światła może pełnić funkcję cofania w pojeździe podpinając osobny przewód do czujnika biegu wstecznego.

Nasze lampy spełniają najwyższe wymogi
Wszystkie nasze lampy posiadają odpowiednie homologacje europejskie a lampy diodowe spełniają normy regulaminu 10 EMC tj. kompatybilności elektromagnetycznej czyli nie zakłócają innych urządzeń w pojeździe. Ponadto lampy diodowe zespolone, obrysowe, oświetlenia tablic rejestracyjnych czy ostrzegawcze są uniwersalne czyli działają przy pojazdach zasilanych 12V i 24V

Zapoznaj się z ofertą lamp dla rolnictwa ! 


Pobierz katalog